Zwana dalej “Sprzedającym” lub “Spółką“. Z jednej strony, a osoba fizyczna lub prawna dokonująca zakupu produktów lub usług od firmy, zwana dalej “Kupującym” lub “Klientem“, z drugiej strony została określona i uzgodniona, co następuje:

Sprzedawca jest wydawcą Produktów i Usług dla konsumentów, sprzedawanych za pośrednictwem jego stron internetowych (https://claszamo.com). Z listą i opisem towarów i usług oferowanych przez Spółkę można zapoznać się na wyżej wymienionych stronach internetowych.

Artykuł 1: Cel

Niniejsze Ogólne Warunki Sprzedaży określają prawa i obowiązki stron w kontekście sprzedaży internetowej Produktów lub Usług oferowanych przez Sprzedawcę.

Artykuł 2: Postanowienia ogólne

Niniejsze Ogólne Warunki Sprzedaży (OWS) regulują sprzedaż Produktów lub Usług, dokonywaną za pośrednictwem stron internetowych Spółki i stanowią integralną część Umowy pomiędzy Kupującym a Sprzedającym. Są one w pełni skuteczne wobec Kupującego, który zaakceptował je przed złożeniem zamówienia. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w każdym czasie poprzez opublikowanie nowej wersji na swojej stronie internetowej. W tym przypadku obowiązują OWH obowiązujące w dniu płatności (lub pierwszej płatności w przypadku płatności wielokrotnych) zamówienia. Niniejszy Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Spółki pod następującym adresem: https://claszamo.com
Firma zapewnia również, że ich akceptacja jest jasna i bezwarunkowa, ustawiając pole wyboru i kliknięcie walidacji. Klient oświadcza, że zapoznał się ze wszystkimi niniejszymi Ogólnymi Warunkami Sprzedaży oraz, w stosownych przypadkach, Szczególnymi Warunkami Sprzedaży dotyczącymi produktu lub usługi i akceptuje je bez ograniczeń i zastrzeżeń.
Klient potwierdza, że zasięgnął niezbędnych porad i informacji w celu upewnienia się, że oferta spełnia jego potrzeby.
Klient oświadcza, że posiada zdolność prawną do zawarcia umowy zgodnie z prawem polskim lub że w sposób ważny reprezentuje osobę fizyczną lub prawną, na rzecz której zawiera umowę.
W przypadku braku dowodu przeciwnego, informacje zarejestrowane przez Spółkę stanowią dowód wszystkich transakcji.

Artykuł 3: Ceny

Ceny produktów sprzedawanych na stronach internetowych podawane są w złotych. Są one również podane w złotych, w tym wszystkie podatki (VAT + inne możliwe podatki) na stronie zamówienia produktów i z wyłączeniem konkretnych kosztów wysyłki. W przypadku wszystkich produktów wysyłanych poza Unię Europejską i/lub polskie terytoria zamorskie cena jest obliczana automatycznie na fakturze. W niektórych przypadkach mogą być należne cła lub inne podatki lokalne, cła importowe lub podatki stanowe. Te opłaty i kwoty nie podlegają jurysdykcji Sprzedawcy. Będą one leżały w gestii kupującego i są jego odpowiedzialnością (deklaracje, płatności na rzecz właściwych organów itp.). W związku z tym Sprzedający zachęca kupującego do uzyskania informacji na temat tych aspektów od odpowiednich władz lokalnych. Firma zastrzega sobie prawo do zmiany cen w dowolnym momencie na przyszłość. Koszty telekomunikacyjne niezbędne do uzyskania dostępu do stron internetowych Spółki ponosi Klient. W stosownych przypadkach koszty dostawy.

Artykuł 4: Zawarcie umowy online

Zgodnie z postanowieniami art. 1127-1 polski kodeksu cywilnego, aby móc złożyć zamówienie, Klient musi wykonać szereg czynności w celu zawarcia umowy drogą elektroniczną: Informacje o zasadniczych cechach Produktu; – Wybór Produktu, jeśli dotyczy, jego opcje – Wskazanie podstawowych danych contactowych Klienta (dane identyfikacyjne, adres e-mail, adres itp.); – Akceptacja niniejszych Ogólnych Warunków Sprzedaży – Weryfikacja elementów zamówienia (dwukrotne kliknięcie formalności) i w razie potrzeby korekta błędów. Przed przystąpieniem do potwierdzenia Kupujący ma możliwość sprawdzenia szczegółów swojego zamówienia, jego ceny oraz poprawienia ewentualnych błędów lub anulowania zamówienia. Potwierdzenie zamówienia stanowi zawarcie niniejszej umowy. – Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi płatności, płatności za produkty, a następnie dostawy zamówienia. Klient otrzyma drogą mailową potwierdzenie opłacenia zamówienia, a także potwierdzenie otrzymania zamówienia potwierdzające jego złożenie.

Podczas procesu zamawiania klient będzie miał możliwość zidentyfikowania wszelkich błędów wejściowych i ich poprawienia. Językiem proponowanym do zawarcia umowy jest język polski.
Korespondencja, zamówienia, szczegóły zamówień i faktury są archiwizowane na niezawodnym i trwałym nośniku, tak aby stanowiły wierną i trwałą kopię zgodnie z postanowieniami art. 1360 polskiego kodeksu cywilnego. Informacje te mogą zostać przedstawione jako dowód zawarcia umowy.
W przypadku dostarczonych produktów dostawa zostanie zrealizowana na adres wskazany przez Klienta. W celu prawidłowej realizacji zamówienia Klient zobowiązuje się do podania zgodnych z prawdą danych identyfikacyjnych. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia, na przykład w przypadku nietypowego żądania, złożonego w złej wierze lub z jakiegokolwiek uzasadnionego powodu.

Artykuł 5: Produkty i usługi

Podstawowe cechy towarów, usług i ich ceny są udostępniane kupującemu na stronach internetowych firmy, a także, w stosownych przypadkach, sposób użytkowania produktu. Zgodnie z art. L112-1 polski  kodeksu konsumenckiego konsument jest informowany, za pomocą oznaczenia, etykiety, wyświetlacza lub innego odpowiedniego procesu, o cenach i specjalnych warunkach sprzedaży i świadczenia usług przed zawarciem umowy sprzedaży. W każdym przypadku całkowita kwota należna od Kupującego jest wskazana na stronie potwierdzenia zamówienia. Cena sprzedaży produktu jest ceną obowiązującą w dniu złożenia zamówienia, która nie obejmuje dodatkowo zafakturowanych kosztów wysyłki. Te ewentualne koszty są wskazywane Kupującemu w trakcie procesu sprzedaży, a w każdym razie w momencie potwierdzenia zamówienia. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen w każdym czasie, gwarantując przy tym zastosowanie ceny wskazanej w momencie składania zamówienia. Jeśli produkty lub usługi nie zostaną wykonane natychmiast, na stronie szczegółów produktu podana jest jasna informacja o terminach dostawy produktów lub usług. Klient zaświadcza, że otrzymał zestawienie kosztów dostawy, jak również warunki płatności, dostawy i realizacji umowy, a także szczegółowe informacje dotyczące tożsamości sprzedawcy, jego pocztowych, telefonicznych i elektronicznych danych contactowych oraz jego działań w ramach tej sprzedaży. Sprzedawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia Klienta w granicach dostępnych zapasów Produktów. W przeciwnym razie Sprzedawca poinformuje o tym Klienta; jeżeli zamówienie zostało złożone, a w przypadku braku uzgodnienia z Klientem nowego terminu dostawy, Sprzedawca zwróci Klientowi pieniądze. Informacje umowne są przedstawione szczegółowo i w języku polski. Strony uzgadniają, że ilustracje lub zdjęcia produktów oferowanych do sprzedaży nie mają wartości umownej. Okres obowiązywania oferty Produktów, jak również ich ceny określone są na stronach internetowych Spółki, a także minimalny czas trwania oferowanych umów, gdy dotyczą one ciągłych lub okresowych dostaw produktów lub usług. O ile nie zaznaczono inaczej, prawa przyznane na mocy niniejszej Umowy przysługują wyłącznie osobie fizycznej, która podpisała zamówienie (lub osobie posiadającej podany adres e-mail).

Artykuł 6: Zgodność

Zgodnie z art. L.411-1 polski kodeksu konsumenckiego, produkty i usługi oferowane do sprzedaży na podstawie niniejszego Regulaminu są zgodne z obowiązującymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa i zdrowia osób, uczciwości transakcji handlowych i ochrony konsumentów. Niezależnie od gwarancji handlowej, Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie niezgodności i ukryte wady produktu.
Zgodnie z art. L.217-4 sprzedawca dostarcza towary, które są zgodne z umową, i ponosi odpowiedzialność za wszelkie niezgodności istniejące w momencie dostawy. Jest on również odpowiedzialny za wszelkie niezgodności wynikające z opakowania, instrukcji montażu lub instalacji, jeżeli zostało to dla niego naliczone w umowie lub zostało wykonane na jego odpowiedzialność.
Zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi zgodności i wad ukrytych (art. 1641 Kodeksu cywilnego) Sprzedawca dokona zwrotu lub wymiany produktów, które są wadliwe lub niezgodne z zamówieniem. O zwrot kosztów można wnioskować w następujący sposób: Złożenie reklamacji na adres:

Artykuł 7: Klauzula zastrzeżenia własności

Produkty pozostają własnością Spółki do momentu całkowitej zapłaty ceny.

Artykuł 8: Warunki dostawy

Produkty dostarczane są na adres dostawy, który został wskazany przy składaniu zamówienia i w określonym terminie. Terminy te nie uwzględniają czasu potrzebnego na przygotowanie zamówienia. W przypadku opóźnienia w dostawie Klient ma możliwość rozwiązania umowy na warunkach określonych w art. L 138-2 polski kodeksu konsumenckiego. Następnie Sprzedawca przystępuje do zwrotu produktu i kosztów “wychodzących” zgodnie z warunkami określonymi w art. L 138-3 Kodeksu Konsumenckiego. Sprzedawca zapewnia telefoniczny punkt contactowy (koszt połączenia lokalnego z telefonu stacjonarnego) wskazany w wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia w celu zapewnienia kontynuacji zamówienia. Sprzedawca przypomina, że z chwilą fizycznego objęcia Klienta w posiadanie rzeczy przechodzi na niego niebezpieczeństwo utraty lub uszkodzenia rzeczy. Obowiązkiem Klienta jest poinformowanie przewoźnika o wszelkich zastrzeżeniach dotyczących dostarczonego produktu.

Artykuł 9: Dostępność i prezentacja

W przypadku, gdy produkt jest niedostępny przez okres dłuższy niż 30 dni roboczych, zostaniesz natychmiast powiadomiony o przewidywanym czasie dostawy, a zamówienie na ten przedmiot może zostać anulowane na żądanie. Klient może wówczas zażądać noty uznaniowej na kwotę przedmiotu lub jej pełnego zwrotu i anulowania zamówienia.

Artykuł 10: Płatność

Płatność należy uiścić natychmiast w momencie składania zamówienia. Klient może dokonać płatności kartą kredytową lub przelewem bankowym. Karty wydane przez banki mające siedzibę poza Polska muszą być międzynarodowymi kartami bankowymi (Mastercard lub Visa). Bezpieczna płatność online kartą kredytową jest realizowana przez naszego dostawcę usług płatniczych. Przesyłane informacje są szyfrowane zgodnie z zasadami sztuki i nie mogą być odczytane podczas transportu w sieci. Po zainicjowaniu płatności przez Klienta, transakcja jest natychmiast obciążana po weryfikacji informacji. Zgodnie z przepisami Kodeksu Monetarnego i Finansowego zobowiązanie do zapłaty kartą jest nieodwołalne. Podając swoje dane bankowe w momencie sprzedaży, Klient upoważnia Sprzedawcę do obciążenia jego karty kwotą wskazanej ceny. Klient potwierdza, że jest prawnym posiadaczem karty, która ma zostać obciążona, i że jest prawnie uprawniony do korzystania z niej. W przypadku błędu, lub braku możliwości obciążenia karty, Sprzedaż zostaje natychmiast anulowana z mocy prawa, a zamówienie anulowane.

Artykuł 11: Okres karencji

Zgodnie z postanowieniami art. L 221-5 Kodeksu Konsumenckiego, Kupujący ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny, w ciągu trzydziestu (30) dni od daty otrzymania zamówienia. Z prawa odstąpienia od umowy można skorzystać, contactując się ze Spółką w następujący sposób: składając reklamację na adres . Informujemy Klientów, że zgodnie z postanowieniami art. L. 221-18 do L. 221-28 Kodeksu Konsumenckiego, prawo do odstąpienia od umowy nie może być wykonane w odniesieniu do żadnego przedmiotu, którego proces produkcji lub transportu jest w toku. W przypadku skorzystania z prawa odstąpienia od umowy w wyżej wymienionym terminie, cena zakupionego produktu(ów) oraz koszty wysyłki zostaną zwrócone, przy czym koszty zwrotu pozostają w gestii Klienta. Produkty muszą być zwrócone w oryginalnym stanie i kompletne (opakowanie, akcesoria, instrukcje itp.); Jeśli to możliwe, należy dołączyć do nich kopię dowodu zakupu. Zgodnie z przepisami prawa mogą Państwo poprosić o przesłanie standardowego formularza odstąpienia od umowy na następujący adres: ul. Topolowa 16, 03-138 Warszawa, Polska. Procedura zwrotu pieniędzy: Procedura zwrotu pieniędzy może zostać przeprowadzona po sprawdzeniu zakupionego produktu(ów).

Artykuł 12: Gwarancje

Zgodnie z przepisami prawa Sprzedawca udziela następujących gwarancji: zgodności z umową oraz odnoszących się do wad ukrytych produktów. Sprzedawca zwróci kupującemu pieniądze lub wymieni produkty, które okażą się wadliwe lub nie odpowiadają złożonemu zamówieniu. Wniosek o zwrot pieniędzy musi być złożony zgodnie z naszą Polityką zwrotów i refundacji.
Sprzedawca przypomina, że konsument: – ma termin 2 lat od dostarczenia towaru na dogadywanie się ze Sprzedawcą – że może dokonać wyboru pomiędzy wymianą a naprawą towaru na warunkach przewidzianych w ww. przepisach. pozornie wadliwe lub nieodpowiednie – że nie jest konieczne przedstawienie dowodu istnienia niezgodności towaru w ciągu sześciu miesięcy od dostawy towaru.

Artykuł 13: Skargi i mediacja

W razie potrzeby Kupujący może złożyć reklamację, contactując się z firmą za pomocą danych contactowych firmy. Zgodnie z postanowieniami art. L. 611-1 do L. 616-3 kodeksu konsumenckiego, konsument jest informowany, że może skorzystać z pomocy mediatora konsumenckiego na warunkach przewidzianych w tytule I księgi VI kodeksu konsumenta. W przypadku niepowodzenia wniosku reklamacyjnego do obsługi klienta Sprzedawcy lub w przypadku braku odpowiedzi w ciągu dwóch miesięcy, konsument może przekazać spór do mediatora, który samodzielnie spróbuje doprowadzić do porozumienia stron w celu uzyskania polubownego rozwiązania.

Artykuł 14: Wypowiedzenie umowy

Zamówienie może zostać zrealizowane przez kupującego listem poleconym za potwierdzeniem odbioru w następujących przypadkach: — dostawa produktu niezgodnego z charakterystyką zamówienia; — dostawa po terminie ustalonym w momencie składania zamówienia lub, w przypadku braku terminu, w ciągu trzydziestu dni od dokonania płatności; • nieuzasadnionego wzrostu ceny lub zmiany produktu. W takich przypadkach kupujący może żądać zwrotu wpłaconej kaucji wraz z odsetkami naliczonymi według ustawowej stopy procentowej od daty otrzymania depozytu.

Artykuł 15: Prawa własności intelektualnej

Znaki towarowe, nazwy domen, produkty, oprogramowanie, obrazy, filmy, teksty lub bardziej ogólnie wszelkie informacje podlegające prawom własności intelektualnej są i pozostaną wyłączną własnością sprzedawcy. Za pośrednictwem niniejszego Regulaminu nie dokonuje się przeniesienia praw własności intelektualnej. Jakiekolwiek całkowite lub częściowe powielanie, modyfikowanie lub wykorzystywanie tych towarów z jakiegokolwiek powodu jest surowo zabronione.

Artykuł 16: Siła wyższa

Wykonanie zobowiązań Sprzedającego wynikających z niniejszej Umowy ulega zawieszeniu w przypadku wystąpienia nieprzewidywalnego zdarzenia lub siły wyższej, która uniemożliwiłaby ich wykonanie. Sprzedawca powiadomi Klienta o wystąpieniu takiego zdarzenia tak szybko, jak to możliwe.

Artykuł 17: Nieważność i zmiana umowy

Jeżeli jedno z postanowień niniejszej umowy zostanie anulowane, nieważność ta nie pociąga za sobą nieważności pozostałych postanowień, które pozostaną w mocy między stronami. Wszelkie zmiany umowne są ważne dopiero po pisemnym i podpisanym porozumieniu stron.

Artykuł 18: Ochrona danych osobowych

Zgodnie z Rozporządzeniem 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, Sprzedawca realizuje przetwarzanie danych osobowych w celu sprzedaży i dostarczania produktów i usług określonych w niniejszej umowie. Kupujący jest informowany o: – tożsamości i danych contactowych administratora danych oraz, w stosownych przypadkach, przedstawiciela administratora danych: Sprzedawcy, jak wskazano na początku niniejszych OWS; – dane contactowe Inspektora Ochrony Danych: ……. – podstawa prawna przetwarzania: wykonanie umowy – odbiorcy lub kategorie odbiorców danych osobowych, jeśli występują: administrator danych, jego działy odpowiedzialne za marketing, działy odpowiedzialne za bezpieczeństwo IT, dział odpowiedzialny za sprzedaż, dostawę i zamawianie, podwykonawcom zaangażowanym w operacje dostawy i sprzedaży, a także wszelkim organom prawnie upoważnionym do dostępu do przedmiotowych danych osobowych – nie przewiduje się przekazywania ich poza UE – okres przechowywania danych: czas przedawnienia handlowego – osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądać od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, którego dane dotyczą, lub prawa do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawa do przenoszenia danych – Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – informacje wymagane w momencie składania zamówienia są niezbędne do sporządzenia faktury (obowiązek prawny) i dostawy zamówionego towaru, W przeciwnym razie zamówienie nie może zostać złożone. W ramach procesu zamawiania nie dochodzi do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania.

Artykuł 19: Prawo właściwe i klauzule

Wszystkie klauzule zawarte w niniejszych ogólnych warunkach sprzedaży, jak również wszystkie transakcje kupna i sprzedaży, o których mowa w niniejszym dokumencie, podlegają prawu polskiemu. Nieważność klauzuli umownej nie pociąga za sobą nieważności niniejszych ogólnych warunków sprzedaży.

Artykuł 20: Informacje dla konsumentów

Do wiadomości konsumentów poniżej zamieszczono przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Kodeksu Konsumenckiego:

Art. 1641 kodeksu cywilnego: Sprzedający jest związany rękojmią za wady ukryte rzeczy sprzedanej, które czynią ją niezdatną do użytku, do którego jest przeznaczona, lub które tak ograniczają to zastosowanie, że kupujący nie nabyłby jej lub zapłaciłby za nią tylko niższą cenę, gdyby o nich wiedział.

Art. 1648 kodeksu cywilnego: Powództwo z tytułu wad usuwalnych musi zostać wniesione przez kupującego w ciągu dwóch lat od wykrycia wady. W przypadku, o którym mowa w art. 1642-1, powództwo należy wytoczyć, pod rygorem wykluczenia, w terminie jednego roku od dnia, w którym sprzedawca może zostać zwolniony z widocznych wad lub braku zgodności.

Artykuł L. 217-4 polski kodeksu konsumenckiego: Sprzedawca dostarcza towar zgodnie z umową i ponosi odpowiedzialność za wszelkie niezgodności istniejące w momencie dostawy. Jest on również odpowiedzialny za wszelkie niezgodności wynikające z opakowania, instrukcji montażu lub instalacji, jeżeli zostało to dla niego naliczone w umowie lub zostało wykonane na jego odpowiedzialność.

Artykuł L. 217-5 polski kodeksu konsumenckiego: Nieruchomość jest zgodna z umową:

1- Jeśli nadaje się do użytku zwykle oczekiwanego od podobnego przedmiotu i, jeśli dotyczy: – jeśli odpowiada opisowi podanemu przez sprzedawcę i ma cechy, które sprzedawca przedstawił kupującemu w postaci próbki lub modelu; – czy posiada cechy, których nabywca może zasadnie oczekiwać w świetle publicznych oświadczeń składanych przez sprzedawcę, producenta lub jego przedstawiciela, w szczególności w reklamie lub etykietowaniu;

2- Lub jeśli ma cechy określone w drodze wzajemnego porozumienia między stronami lub nadaje się do specjalnego zastosowania żądanego przez kupującego, na które zwrócił uwagę sprzedający i który ten ostatni zaakceptował.

Artykuł L. 217-12 polski kodeksu konsumenckiego: Powództwo wynikające z braku zgodności z umową ulega przedawnieniu po upływie dwóch lat od dostawy towaru.